Кадіївський педагогічний коледж
Сходинки історії Університету

Все має свою історію…Не знаючи минулого, не можна будувати майбутнє. Наше сьогодення є результатом традицій, натхненної і напруженої праці багатьох поколінь. Історія Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – одного з найстаріших закладів вищої освіти Луганщини – це гордість за всіх, хто в ньому працює і навчається, хто збагачував його славу і честь, створював традиції і заклав фундамент на майбутнє.


Саме з відкриття 1 березня 1921 рокуДонецьких вищих педагогічних губернських курсів розпочалась історія першого на Донбасі вищого навчального закладу. Гортаючи сторінки історії, ми бачимо, як поступово, крок за кроком, йде перетворення Луганського державного педагогічного інституту в найбільший вищий навчальний заклад України та невипадково присвоєння йому ім’я генія українського народу Тараса Шевченка. За часів нацистської окупації інститут пережив дві евакуації, а після звільнення Ворошиловграду, з осені 1943 року , для навчального закладу почався період складного відновлення. З дати заснування університет пережив багатогранну історію.


Інтенсивніше інститут зростав у повоєнні роки. Було збудовано нові корпуси, спортивні зали. З того часу бере початок традиція роботи наукових шкіл, що знайшлисвоє продовження в практиці сучасних учених університету.


Утвердження як потужного наукового центру і загальний розвиток навчального закладу дали підстави для зміни статусу, і в 1998 році ЛДПІ стає університетом.


Успіхи і досягнення університету не залишилися поза увагою Міністерства освіти і науки України: згідно з рейтингом у 2006 р. ЛНПУ визнано найкращим вищим навчальним закладом України.


Постійний розвиток і підвищення якості освіти стали підставою, щоб у 2008 році Розпорядженням КабінетуМіністрів України від 28 березня 2008 р. №535-р, наказами Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2008 р. № 364 та № 365 ЛНПУ набув статусу класичного і був реорганізований у ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Вимушена евакуація у 2014 році до міста Старобільськ не зламала дух викладацько-студентського колективу, а навпаки, загартувала та зробила його міцнішим!


Незважаючи на складні умови, ЛНУ є лідером освіти й науки, центром культурного розвитку східноукраїнського регіону.


Зусиллями багатьох поколінь викладачів і науковців підготовлено чимало професіоналів своєї справи, які здійснюють вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки.


Сьогодні університет – найпотужніший заклад вищої освіти на сході України, він пройшов великий і славний, майже 100-літній шлях розвитку та існування й став осередком освіти, науки та культури не лише на Луганщині, а й в усьому східному регіоні України.


Ми з гордістю можемо дивитися в майбутнє й бути впевненими, що наш університет процвітатиме ще не одне сторіччя!


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016