Кадіївський педагогічний коледж
УНІВЕРСИТЕТУ – 100! КУЛЬТУРНО-МИТЕЦЬКА СТОРІНКА

22 лютого 2021 року, в рамках тижня з нагоди святкування 100-річного ювілею Луганського національного університету імені Тараса Шевченка для студентів коледжу викладачем Тіховою Т.І. презентовано культурно-мистецьку сторінку з історії Навчально-наукового Інституту культури та мистецтв.Студенти мають дізнатися, що у 50-ті роки ХХ століття в Університеті було відкрито спеціальність з підготовки професійних вчителів музики для загальноосвітніх шкіл. В наступному столітті, у 2000 році, було створено Інститут культури та мистецтв.

Сторінки життя Інституту насичені бурхливими подіями, видатними постатями, компетентними педагогами, науковими діячами, талановитими аспірантами та студентами значимість здобутків яких надихає нинішнє та наступне покоління на високі досягнення.

Одна з знаменних культурно-мистецьких сторінок Інституту культури та мистецтв – це створення на початку ХХІ століття на її базі Оперної студії, яка, до військових подій на сході України, була невід’ємною частиною музично-театральної культури Луганщини.

Першою постановкою Оперної студії в 2002 році стала українська національна опера С.С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

У 2005 році колектив студії здійснив постановку опери П.І. Чайковського «Євгеній Онєгін» у творчій співдружності з Луганським обласним російським драматичним театром і Луганською обласною філармонією.

2008-й рік приніс Оперної студії нові творчі перемоги. Відбулася постановка шедевра Шарля Гуно «Фауст», безсмертної трагедії великого німецького письменника Й.-В. Гете.

Продовжуючи роботу в напрямку вивчення зарубіжної оперної класики, у 2009 році учасниками Оперної студії здійснено постановку, на мові оригіналу, опери «Паяци» італійського композитора Р. Леонкавалло.

Творча діяльність Оперної студії відзначилась постановкою ще одного шедевра італійського оперного веризму – «Сільська честь» П. Масканьї, також виконаної на мові оригіналу.

І сьогодні освітня, культурно-мистецька діяльність Навчально-наукового Інституту культури та мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – це осередок творчості та натхнення.

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016