Стахановський педагогічний коледж1 ГРУДНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМУ Міжнародний день боротьби зі СНІДом в Кадіївському коледжі пройшла соціальна акція «Червона стрічка». Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

Акції «Червона стрічка» передувала зустрічі студентів коледжу з кураторами академічних груп, на яких вони отримали інформацію про проблему СНІДу та шляхи передачі захворювання, толерантне відношення до людей з ВІЛ.

Прикріплення червоної стрічки до одягу - символ боротьби з глобальною епідемією, яка охоплює всі континенти, країни. Ця стрічка як символ розуміння проблеми СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Франку було призначено увійти до історії як «творцеві червоної стрічки». Треба відзначити, що до цього він жив з ВІЛ-інфекцією більше 20 років. Проект «Червона стрічка» був офіційно початий влітку 2000 року.

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016