Стахановський педагогічний коледж9 травня 2017 р.

9 травня – в День пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти та викладачі ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» відвідали та віддали шану загиблим воїнам, які у 1943 році загинули під час визволення міст Лисичанська, Привілля.

У м. Привілля в роки Великої Вітчизняної війни велися запеклі бої, що стало подальшим поштовхом до звільнення Донбасу. Місто було двічі окупований німецько-фашистськими загарбниками, майже 400 днів і ночей (з 10 липня 1942 року по 6 лютого 1943 року й з 3 березня по 2 вересня 1943 року) тривала окупація невеликого містечка, який весь цей час був прифронтовій смугою. Особливо кровопролитними були бої на Привольнянському плацдармі в травні - вересні 1943 року, місце для захоплення плацдарму вибрали не випадково - воно було зручно для висадки. Правий берег річки всюди високий і порізаний ярами, що створює для наступаючих солдатів великі труднощі, тут же він досить пологий. Крім того, річка робить в цьому місці закрут, тому що висадилися війська не піддаються фланговим ударам. Підсумки нищівних бойових дій масштабні, загинуло понад 20 тисяч воїнів.

На честь 65 річчя Перемоги над фашистськими загарбниками було створено пам'ятник-меморіал, який стане гідним нагадуванням про тих безіменних солдатів, які віддали життя на цьому місці заради нашого світлого майбутнього. Їх подвиг ніколи не згасне, буде жити вічно.

«І будуть дзвеніти біля підніжжя цих пам'яток дитячі голоси, співати українські солов'ї, шуміти грози. Будуть приходити до пам'ятників молодята, схиляти сиві голови ветерани, приносити квіти діти. І всі вони знають: ми нічого не забули, забуття не торкнеться героїв».
© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016