Стахановський педагогічний коледж9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.

До написання радіодиктанту приєднались студенти та викладачі ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», які продемонстрували єдність з учасниками Всеукраїнської акції, показали шанобливе ставлення до української мови.


Диктант «Наші пісні», прочитаний автором, доцентом Київського університету імені Б. Грінченка, мовознавцем Олександром Авраменко, викликав у студентів інтерес до творчості українського композитора, хорового диригента, автора обробок українських народних пісень для хору Миколи Леонтовича. Після написання диктанту студенти прослухали українську народну пісню в обробці М. Леонтовича «Щедрик».


Викладач Ярита І.І. стисло ознайомила присутніх з історією Свята української писемності та мови.


За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця – письменника, засновника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.Вважається, що Нестор-літописець став прабатьком української писемної мови. Всесвітню славу Нестору принесла участь у літописанні Київської Русі: він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ». Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Мощі святого покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.


В Україні День української писемності та мови було започатковано Указом президента від 6 листопада 1997 року № 1241/97. Традиційно цього дня всіх українців запрошують перевірити свої знання та написати Всеукраїнський диктант національної єдності.© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016