Стахановський педагогічний коледж9 листопада - День української писемності та мовиЩорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, запроваджений у 1997 році Указом Президента, в якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.До написання радіодиктанту приєднались студенти та викладачі ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», які продемонстрували єдність з учасниками Всеукраїнської акції, показали шанобливе ставлення до української мови.Диктант «Крила України», прочитаний автором, доцентом Київського університету імені Б. Грінченка, мовознавцем Олександром Авраменко.Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».

Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.

Із святом вас, шановні добродії, із святом, шанувальники рідного слова!© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016