Стахановський педагогічний коледжВеликдень – найголовніше свято в Україні

Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха. Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За однією з них назва «Великдень» («Великий День») з'явилася наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства. Легенда говорить, що «Великдень називається так тому, що в той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, щоб був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розп'яли Христа - дні поменшали. Тепер тільки царські ворота в церкві на свято Великодня стоять навстіж сім днів...»

Великодні свята завжди приносять із собою тепле весняне сонце та душевну радість. До Великодня готуються дорослі і діти.

Студенти ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» на базах практики провели заходи з нагоди святкування Воскресіння Христового. Вони ознайомили дітей з українськими великодніми обрядами, звичаями, повірˋями та разом з малюками виготовляли яскраві пасхальні вироби. Маленькі митці вклали у кожну роботу дитячу любов та ангельське душевне тепло.


© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016