Стахановський педагогічний коледж14.10.2018Здавна, в цей день відзначалося християнське народне свято - Покрова Пресвятої Богородиці!

За однією з легенд, саме 14 жовтня, військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Та мешканці столиці Візантії, у гарячій молитві, звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з'явилася перед народом та вкрила їх своєю покровою. Після чого вороги вже не змогли побачити, від того й перемогти цих людей.

Покрова Пресвятої Богородиці – було великим святом і для наших славетних козаків. Як ми знаємо, навіть їхня церква була присвячена Святій Діві Марії. А опираючись на історичні згадки, козаки обирали нових членів старшини, саме в цей день!

Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, з 1999 року, згідно закону України, 14 жовтня утверджене як День Українського Козацтва!

Сьогодні, наша держава теж переживає нелегкі часи, та на щастя, в неї також є мужній та сильний захисник – її народ! То ж для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, для підтримки наших військових, наших волонтерів, патріотів, та пересічних українців, цілком закономірно що цей день став і Днем Захисника України!

Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це - свято України. Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов'ю, а робота приносить лише задоволення!То ж, шановні українці, усіх нас з сьогоднішнім, потрійним, святом. Бережімо себе та наших близьких, нашу країну, мову, традиції. Пам’ятаймо наших великих предків та їх звичаї. Бо коли є історія народу – є його майбутнє. Тому робимо історію зараз – будуємо нашу країну-Україну, таку як бачили її наші предки, таку як хочемо бачити її ми і саме тоді буде майбутнє, для нас та нащадків!

З Покровою, з Днем Козацтва, з Днем захисника України!© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016