Стахановський педагогічний коледж14 грудня 2016


14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної станції.

Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції, а це більш ніж 650000 людей з усього Радянського Союзу.

Ця біда торкнулася сотень тисяч українців -ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності та героїзму ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події та мати таке щастя - бути живими та насолоджуватися життям.Від усього серця бажаємо героям-ліквідаторам миру, міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні!

Нехай мирний атом служить на благо людства!На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули земне життя. Велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував своїм житям, всім, хто спас людство від страшного лиха.Коли зловісна блискавиця

Сторуко в серце уп’ялась,

І опалила ваші лиця,

І в танці дикому зайшлась,

Коли вже хмари спопеліли

У знавіснілому вогні, -

Ви смерть приборкати зуміли

На тім, останнім рубежі…

У ВП «Стахановський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» пройшов інформаційно-комп’ютерний лекторій із нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Студенти та викладачі ознайомились з презентаційно-інформаційними матеріалами про жахливу трагедію ХХ століття, переглянули матеріали Ветеранського вісника №10 «Шануємо і пам’ятаємо», присвяченого ветеранам-ліквідаторам, дізналися про учасників ліквідації Чорнобильської аварії з Луганщини.

Для студентів, які навчаються на дистанційній формі, матеріали заходу розміщено на офіційному сайті.© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016