Стахановський педагогічний коледж14 грудня 2018 рокуСтудентська рада Кадіївського педагогічного коледжу провела інформаційно-просвітницький захід «ПАМˋЯТАЄМО ПОДВИГ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ». Під час заходу студенти вшанували памˋять загиблих та переглянули відео-ролік «Чорнобильська біда», присвячений Героям-ліквідаторам.

Чорно́бильська трагедія — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин потужністю в 300 Хіросім.

Через кілька годин, а потім днів та тижнів для подальшої ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були задіяні десятки тисяч людей різних професій: пожежники, військовослужбовці, міліція, будівельники, транспортники, медпрацівники тощо, яких назвуть єдиним словом - ліквідаторами.

Наші співвітчизники без роздумів стали на боротьбу з грізним і небезпечним ворогом. Ціною неймовірних зусиль, власного здоров’я та життя вони зупиняли ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та далеко поширювалася за його межі. У ці суворі напружені дні вельми яскраво проявилася мужність і самовідданість, вірність обов'язку і стихійність духу українського народу.© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016