Стахановський педагогічний коледж16.05.201816.05.2018 року у Лисичанському педагогічному коледжі відбулося підведення підсумків обласного фотоконкурсу «Рослина року – 2018» (присвяченого 80-й річниці навчального закладу).

Мета конкурсу: активізація творчого потенціалу молоді, залучення їх до фотомистецтва; виховання толерантності та бережливого ставлення до природи.

На конкурс були представлені творчі роботи студентки 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» Вербицької Валерії: «Закохана сосна», «Рогіз на узбережжі лісового озера», «Лісова їдальня».

За підсумками фотоконкурсу на базі лабораторії живої природи Лисичанського педагогічного коледжу відбулася виставка фоторобіт, відзначили кращих учасників, переможців фотоконкурсу.

Ми вітаємо Вербицьку Валерію за зайняте ІІІ місце в фотоконкурсі!!!

На фото зображена сосна звичайна. Даний вид хвойних широко поширений в Сибіру і Європі. Утворює соснові ліси на піщаній або супіщаному грунті, може зустрітися на торфянистом і дуже рідко на глинистому грунті. Це широко розповсюджене дерево Євразії. Його можна зустріти від Іспанії і Великобританії на схід до н. Алдан і р. Амура в Сибіру. Найчастіше ця рослина стійко до морозу та спеки, любить сонце.З усіх представників деревних порід, що ростуть на піщаних грунтах сосна звичайна найбільш стійка до нестачі вологи. В таких умовах корені здатні проникнути в грунт на глибину 6 м. Тому навіть в умовах посухи можуть постачати дерево водою. Така здатність рослин і зумовило різну кореневу систему різних популяцій. На посушливих територіях у дерева добре розвивається стрижневий корінь, а в умовах близького залягання ґрунтових вод, коренева система формується, в основному, бічними коренями, разветвляющимися у всі сторони.

Рогіз — єдиний рід рослин родини рогозових. Рогіз — цінна плетивна, волокниста, целюлозно-паперова, будівельна, харчова, кормова, лікарська і декоративна рослина. Рослина поширена майже по всьому світу, головним чином зустрічається в степовій і лісовій зонах, на берегах водойм і мілководдях. Зростає в помірних зонах України, Росії, Білорусії, в країнах Прибалтики і Казахстані. Рогіз воліє піщаний або злегка замулене грунт. Легко переносить часті і різкі коливання рівня води, але не виносить тривалого пересихання грунту. Морозостійкий. Розмножується насінням і діленням кореневища.

На фото зображені сосновий зимовий ліс і годівниця для птахів і білок. Люди зробили її своїми руками і кожен може прийти і погодувати лісових жителів.

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016