Стахановський педагогічний коледж16.05.201916.05.2019 Студенти коледжу приєдналися до акції «Всесвітній день вишиванки». Свято було відзначено проведенням заходів на базах педагогічної практики та під час дозвілля. Студентка 3 курсу Вербицька Ірина спеціальності «Соціальна робота» стала організатором шкільного святкового заходу, який викликав у дітей позитивні емоції та чудові враження.

Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016