Стахановський педагогічний коледжЗ 10 ПО 14 ГРУДНЯ В КОЛЕДЖІ ПРОЙШОВ ТИЖДЕНЬ ПРАВАТрадиційно, щороку, проводиться Всеукраїнський тиждень права, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

У ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» в межах Всеукраїнського тижня права було проведено серію інформаційно-роз’яснювальних заходів (презентація, бесіди, вебінар) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою формування правової свідомості та культури, підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Відповідно до програми заходів, складеної на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р.№681 - студенти 2 та 3 курсів( 21, 31 СР ) разом з викладачем суспільних дисциплін Яритою А В. організували та провели правовий захід у формі вебінару «Відповідальність – правова та моральна».

Також разом з ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» була огрганізована зустріч з юристами центру «Безоплатна правова допомога». Під час зустрічі студентів ознайомлено було із основними напрямками діяльності центру – чим керується центр у своїй діяльності, з якими органами та організаціями взаємодіє, що є основними завданнями регіонального центру. Зокрема, це є такі правові послуги, як захист, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на вторинну правову допомогу в судах та ін. державних органах, а також складання документів процесуального характеру. Юристи розкрили основні положення, що гарантують громадянину України його фізичну та правову захищеність.

Викладачами та студентами була зроблена виставка літератури правого змісту. На виставці представлені були як видання і збірники нормативно-правових актів – Конституція України, Кримінальний та інші кодекси України, друковані видання законів України, так і підручники по теорії та історії держави і права, господарському, екологічному, адміністративному праву, юридичні енциклопедії, словники та періодичні видання – зокрема, журнал «Право України» та ін.

Куратори груп 11СР, 21СР, 31СР провели інформаційно-просвітницькі години на тему «Право в моєму житті», «Молодь і право», «Свої права ти добре знай!» та залучили студентів до конкурсу презентацій, присвячених правам людини.

Студенти коледжу брали участь у виборі документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні, після перегляду фільмів студенти проаналізовали зміст та сюжет фільмів.

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016