Стахановський педагогічний коледжКонкурс презентаційних матеріалів студентів до Міжнародного дня пам’яток історії та культурних місць України

18 квітня - Міжнародний день пам’яток і визначних місць, або День всесвітньої спадщини. В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року, його також відзначають щорічно.

Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам'яток та історичних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину".

Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.

На державному обліку України за даними Держкомстату України перебуває 144831 пам`ятника , у тому числі за видами : археології − 71214, історії − 52544, монументального мистецтва − 2806, архітектури −17934, містобудування − 3, садово-паркового мистецтва − 308, ландшафтні − 5, науки і техніки − 17. Із загальної кількості пам’ яток − 3005 національного І 141826 − місцевого значення. Створено 63 історико-культурні (архітектурні, археологічні) заповідники (з них 13 − національні). Окремо затверджено Список історичних населених місць України до якого занесено 400 історичних населених міст і селищ міського типу України.

Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

В рамках Днів науки і кращого засвоєння дисципліни «Історія України» було оголошено конкурс презентаційних матеріалів студентів до Міжнародного дня пам’яток історії та культурних місць України.

Найбільшу активність щодо підготовки презентацій виявили студенти Спеціальності «Соціальна робота» Гапотченко Олена, Вербицька Ірина, Бірюков Єгор, Стрілець Павло.

Серед поданих матеріалів, відповідно до положення переможницею конкурсу визнано Вербицьку Ірину.


Вітаємо і бажаємо в подальшому творчих успіхів!© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016