Стахановський педагогічний коледж19 грудня 2018 року19 грудня – в коледжі відзначили День Святого Миколая, заступника бідних, захисника дітей, покровителя студентів.

Цей день найбажаніший для дітей та дорослих, які організують це чудове свято. Напередодні цього дня дітям пропонують написати листа Святому Миколаю зі своїми побажаннями, вкинути його у поштову скриньку або покласти за вікно і чекати здійснення своєї таємничої мрії 19 грудня під подушкою.

Народно-християнська традиція повідомляє нам історію цього свята. Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Найбільш імовірно, що традиція дарувати подарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок. Крім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали хто їм закидав це золото.Студенти коледжу приєднались до цієї чудової традиції. Вони провели благодійну акцію «Подаруй дитині іграшку», зібрали чудові, яскраві подарунки-іграшки та передали громадській, гуманітарній організації – Червоному Хресту для дітей-сиріт.Весело та радісно було відзначило свято на базах педагогічної практики. Студенти-практиканти підготували театралізоване свято-спектакль з іграми та подарунками для дітей.Традиція відзначати День Святого Миколая дуже шанується в родинах нашої молоді. Вони з задоволенням привітали рідних, близьких, один одного з цим святом. Для своїх дітей студенти коледжу підготували та провели справжнє чарівне, казкове свято з несподіваними подарунками, веселими забавами, святковими солодощами та відео-вітаннями.

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016