Стахановський педагогічний коледж20 листопада 2016Всесвітній день дитини20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

Свято також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини.Серед головних проблем, про які зазвичай згадують у цей день, можна назвати дитячу смертність. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, на сьогоднішній день в світі помирає близько 11 мільйонів дітей молодше п'яти років. Безліч дітей вже в самому малому віці стають інвалідами, не отримують необхідного рівня освіти, якісної медичної допомоги та інших необхідних умов для нормального життя.

Боротьбу з цими сумними явищами постійно веде дитячий фонд ООН, вивчаючи проблеми дітей навіть в період їхнього внутрішньоутробного знаходження.

В Україні День спільних дій в інтересах дітей започатковано в 2003 році. Наразі метою державної політики щодо дітей є покращення їх становища, зокрема зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрути.

21 листопада студентами СПК під час педагогічної практики з учнями загальноосвітніх навчальних закладів були проведені позакласні заходи, де висвітлювались питання, присвячені роз’ясненню положень Конвенції про права дитини як фундаментальної основи всього комплексу міжнародно-правового регулювання в галузі прав і свобод дитини, її законних інтересів.© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016