Стахановський педагогічний коледж21 лютого 2017МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИДля кожного з нас рідна мова – це мова матусі, бабусі. Вона живе в серці кожного, всі з нею народилися, з нею і нею живете. Важко уявити життя кожного з нас без мови, а тому я так вважаю, що мова – скарбниця духовних надбань будь-якого народу.

Відберіть у людини все – і з часом вона може все повернути, але відберіть мову – і вона ніколи вже більше не створить її. Навіть нову Батьківщину зможе створити народ, але мови – ніколи: вимерла мова в устах народу – вимер і народ. Як же ми можемо не шанувати любу серцю солов’їну пісню свого народу, серпанковий світанок над нивами стернистими, ніжні чаруючі слова – матуся рідненька, сива пташко донечка, зозулька моя, мій вишневий цвіте. Захоплюємось брунькоцвіттям сьогодення і звертаємо погляди у мовний цвіт минулого. Тому краса нашого слова не впала з неба.

21 лютого 2016 року у ВП «Стахановський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» пройшов виховний захід у формі тематичного спілкування «О слово рідне, мова рідна, хто без тебе я». Студенти ознайомились з поезією українських письменників та поезією викладача української філології нашого коледжу Веремієнко Е.О.Чи люблю я мову українську?

Щиру, ніжну, материнську,

Так, люблю...

Читаю Кобзаря,

Стуса знаю і Костенко

Та болить моє серденько:

Бо не всі її шанують так,

Як я...

***

Я -за рідну мову,

Україну,

Але це слова, слова...

Плаче Попелюшка - Україна,

Плачуть моє серце і душа.
© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016