Стахановський педагогічний коледж27 квітня 2017 року

27 квітня 2017 року в ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» було проведено засідання круглого столу з проблеми соціально-психологічної та педагогічної підтримки і допомоги студентів-переселенців.

Майже трирічні буремні події, що відбуваються на сході України, показали значення і велику цінність окремої особистості. На сьогоднішній день ситуація складна тим, що протистояння триває і важко передбачити спосіб її завершення. Це посилює тривожні настрої, страхи, розчарування і вимагає адекватної роботи педагогічних працівників переміщених навчальних закладів.

В умовах переміщення з одного соціокультурного середовища в інше (навіть якщо це в межах однієї області) виникає необхідність адаптуватися до нових умов життя, причому успішність такої адаптації залежить від багатьох факторів. Зокрема, індивідуальні характеристики – демографічні та особистісні (насамперед, вік). Для студентської молоді цей процес виявляється більш болісним, для них важким випробуванням виявляється зміна культурного оточення.

Педагогічний колектив та соціально-психологічна служба тимчасово переміщеного навчального закладу прагне знайти нові підходи до взаємодії зі студентами та їхніми батьками. На засіданні розглядались засоби впровадження різних профілактичних програм навчання студентів новим формам поведінки, виховання стресостійкості особистості, здатної самостійно, ефективно і відповідально будувати своє життя. Особливе значення приділялось толерантності, знаходження способів взаємодії в ситуації розбіжностей у поглядах та світогляді. На засіданні було проаналізовано вплив на особистість засобів масової інформації, телепередач, тоталітарних сект, порад авторитетної людини чи експерта тощо. Розглянуто та внесено пропозиції: активізувати роботу соціально-гуманітарної діяльності, волонтерського загону «Добротворець» з соціально-психологічної та педагогічної підтримки і допомоги студентів-переселенців, своєчасно виявляти специфічні потреби студентів-переселенців, їх вирішення та задоволення шляхом співпраці з різними суб’єктами соціальної, соціально-педагогічної та психологічної діяльності, доносити інформацію про нові закони та інші нормативно-правові акти, які приймаються у суспільстві з метою сприяння захисту та надання допомоги особам у складних життєвих обставинах.
© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016