Кадіївський педагогічний коледж1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

СНІД – це одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникла перед людством наприкінці ХХ століття. Вірус імунодефіциту був офіційно відкритий 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань США. Синдром набутого імунодефіциту в останні року поширюється зі швидкістю епідемії. Інфіковані вірусом клітини людини залишаються з цим вірусом до кінця свого існування. Сьогодні людство поступово переходить до усвідомлення того, що про цю небезпечну та страшну хворобу потрібно не тільки говорити, а й навчитися жити, де носієм ВІЛ-інфекції може виявитись будь-хто, жити в світі, де є СНІД.


Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Головна мета цього Дня — привернути увагу громадськості та нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

На жаль, Україна визнана державою, яка найбільше за інших у Східній Європі постраждала від ВІЛ/СНІДу. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ-позитивних в нашій країні щороку збільшується. У вересні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1515 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 382 пацієнтів діагностовано СНІД, а 175 людей померли від СНІДу. Одна з причин високих темпів поширення хвороби – слабка інформованість людей про шляхи передачі інфекції.В рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом студенти коледжу взяли участь у соціальній акції «Червона стрічка», з метою розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДВони прикріпляли червоні стрічки до одягу як символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації та суспільної ізоляції осіб, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу.

Під час проведення акції «Червона стрічка» студенти коледжу ще раз нагадали учасникам про шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

✅ при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку вірус проникає в організм статевого партнера;

✅ парентеральним шляхом: через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров’ю, нестерильний медичний інструмент;

✅ дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Червона стрічка – символ розуміння проблеми, була задумана навесні 1991 року. Ідея належить художнику Франку Муру – «творцеві червоної стрічки». Треба відзначити, що до цього він жив з ВІЛ-інфекцією більше 20 років. Даний проект був офіційно розпочатий 2 червня 2000 року.

СКАЖЕМО РАЗОМ СНІДу – НІ!


Студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Олена Ачкеєва для учнів 9 класу Ямпільського НВК провела тренінг «Ми – проти СНІДу! Ми – за життя!».

Під час тренінгу учні ознайомились з об`єктивною інформацією про ВІЛ та СНІД, отримали рекомендації з питання підтримки свого здоров`я, розглянули приклади поведінки в ситуаціях ризику, обговорили толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.
© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016