Кадіївський педагогічний коледж4 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИ СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ДІТЕЙ


Сексуальна експлуатація та насильство щодо дітей залишається прихованою проблемою і забороненою темою. Дуже часто діти бояться про це говорити, і навіть коли вони про це говорять, справи часто не доводяться до логічного завершення.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей - це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.

За переконанням Ради Європи, для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, проводити відповідне навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей. Для подолання грубих порушень прав дитини потрібно об’єднувати зусилля міжнародних організацій, представників громадського сектору та держави. Варто згадати, що Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у 2012 році і тим самим взяла на себе відповідальність щодо здійснення заходів із запобігання сексуальній експлуатації і насильства над дітьми.

Таким чином, з метою підвищення обізнаності майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей і потребу в запобіганні таким діям; сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства; недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги викладачі та студенти коледжу, які навчаються за освітньо-професійною програмою 231 Соціальна робота, взяли участь у роботі онлайн - ВОРКШОПУ для фахівців соціальної сфери.

Спікером заходу виступила, Ольга Швед, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, яка має 13-річний досвід роботи у цьому напрямку, розповіла про тенденції злочинів проти дітей, які спостерігаються сьогодні, як діти реагують на шкідливий контент, що робити батькам, щоб захистити дитину від сексуального насильства та експлуатації та чому говорити про захист від насильства – важливо.

Інформаційно-методичні ресурси для використання у соціальній роботі:

❶.Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій», майбутніх фахівців соціальної сфери:

Захист дітей онлайн;

Сексуальний шантаж;

Секстинг;

Секс-чатинг;

Грумінг;

Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням.

Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням.

Листівка “Про Європейський день для дітей”.

Відеолекція для фахівців “Сексуальне насильство над дітьми: форми та ознаки”

Інформаційно-методичний посібник «Сексуальне насильство над дітьми: причини, наслідки, профілактика»

Книжка для читання дітям «Кіко та рука»

Мультфільм «Кіко та рука»

Листівка для батьків «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся»

Брошура для батьків «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся»

❶❶ Відеокурс для батьків «Навчіть дитину захищатися».

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016