Стахановський педагогічний коледж8 і 9травня - Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни


22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни.24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України був підписан Указ № 169/2015, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

Гасло Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги традиційно – “1939– 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Принагідно нагадуємо, що символом вшанування жертв війни є Мак пам’яті.

Пропонуємо Вашій увазі, ролик, як зробити мак пам’яті, з Марічкою Бурмакою (створений каналом Еспресо TV з ініціативи Українського інституту національної пам’яті.


Ми пишаємося тим, що народи наших країн внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграли у розгромі фашизму всі держави антигітлерівської коаліції. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім’я досягнення Перемоги.

Відеоісторії про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні.


режисер – Олесь Санін;

При виробництві використані матеріали: Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, архіву кінохроніки British Pathé (Великобританія), кримського телеканалу ATR та Ахтема Сеїтаблаєва, телеканалу 1+1, телеканалу Еспресо TV, Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відеоісторії створені в рамках проєкту “Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора”

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни».

На офіційному сайті Інституту розміщено методичні рекомендації та інформаційні матеріали, книги-каталоги тематичних виставок, візуальні матеріали, якими можна послуговуватися, завантаживши за посиланнями:

❖ “Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)”. Набір електронних інтерактивних листівок:  

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/lystivky/ukrayina-v-roky-drugoyi..

❖ Настільна гра “УПА – відповідь нескореного народу”:  

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/navchalni-igry/..

❖ Відеоісторія “За що боролася УПА?”:  

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/..

❖ Виставка “Українська Друга світова”:  

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-ukrayinska-druga-svitova..

❖ Виставка “УПА – відповідь нескореного народу”:  

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-upa-vidpovid-neskorenogo-narodu..

❖ Виставка “Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори”:  

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-triumf-lyudyny..

❖ Брошура “Україна у Другій світовій війні”:  

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/ukrayina-u-drugiy-svitoviy-viyni..

❖ Книга “Війна і міф” про Другу світову війну (англомовний варіант):  

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/knyga-viyna-i-mif..

❖ “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму”:  

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/babyn-yar-pamyat-na-tli-istoriyi..

❖ Серія плакатів “Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової”:  

https://old.uinp.gov.ua/page/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi?q=page/..

❖ Серія відеороликів “Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової”: 

https://old.uinp.gov.ua/news/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi-u-video..

Сайт, присвячений Другій світовій війні, який містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею, відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну”:  

http://www.ww2.memory.gov.ua/..


Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. Коли ми пам’ятаємо, ми непереможні!


З Днем пам’яті і примирення!

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016