Кадіївський педагогічний коледж8 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ
9 ТРАВНЯ – 76-а РІЧНИЦЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ


8-го травня, в День пам'яті та примирення, вся країна схиляє голову та згадує всіх учасників Другої світової війни. Минають роки, відлітаючи у вічність, все далі й далі відходять від нас грізні та важкі події 1939-1945 років, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захищав людство від гітлерівської агресії. З кожним роком рідіють ряди ветеранів, але не зникає з памˋяті людської, не йде у забуття подвиг та велика трагедія народів, їх битва за перемогу.Страшні сліди залишила Друга світова війна за довгі 6 років. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти.

В Україні загинуло понад 8 млн. українців (це кожен 5-й), зруйновано 718 міст, 28 тисяч сіл, 1418 днів та ночей ішли війська вогненними дорогами війни,1225 днів українська земля боронила свою територію.

Пам’ять – це не просто частина світової історії, це наш скарб, наша совість, біль, гордість. Вона нетлінна та вічна й дивиться на нас із старих документальних стрічок, фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики та не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.

ПАМ’ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

В Україні та у європейських країнах символом памˋяті жертв загиблих у Другій світовій війні є квітка червоного маку. Використання «маку пам’яті» в нашій країні проходить під гаслами «Ніколи знову», «Пам’ятаємо, перемагаємо».

Напередодні Дня пам’яті та примирення, 76-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в коледжі та на базах педагогічної практики пройшли онлайн-заходи та години памˋяті з історичного минулого 1939-1945 років «Минуле зберігається в наших серцях».

8-го травня студенти коледжу приєдналися до акції «Журавлі пам’яті». Для цього вони власноруч зробити та розмістити на своєму вікні, балконі, дереві біля будинку, в парках паперових «журавликів», виконаних за технологією орігамі.

9-го травня коледжна спільнота, з поважним відношенням до історичної пам’яті свого народу, вшанувала загиблих воїнів у Другій світовій війні покладанням квітів до меморіалів, стел, памˋятників, могил на території Луганської області та різних регіонів України.

НЕХАЙ НА НАШІЙ БЛАГОСЛОВЕННІЙ ЗЕМЛІ ЗАВЖДИ ПАНУЄ МИР, СПОКІЙ ТА ДОБРО!

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016