Кадіївський педагогічний коледжКОНКУРС ТЕМАТИЧНИХ ФОТОГРАФІЙ «Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина»

У межах Шевченківського тижня та до 207-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря і 100-річчя з дня заснування ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в Університеті відбувся конкурс тематичних фотографій «Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина».

9 березня 2021 року підбито підсумки конкурсу, в якому взяли участь 14 викладачів і студентів факультету природничих наук, Брянківського коледжу, Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського та Кадіївського педагогічних коледжів.

Фотороботи учасників було розподілено за призовими місцями та окремими номінаціями.

Вітаємо з нагородою Цибулю Інну – ІІ місце, здобувачку фахової передвищої освіти 1 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».Опис творчої роботи:

Поезія Т.Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина», поет порівнює кущ червоної калини з дівчиною. Червона калина – це рослина символ для українців, так як і верба. Недаремно ж кажуть у народі : «Без верби й калини нема України», а ще Червона калина – це символ дівотства. Калиною прикрашають коровай на весіллі, хліб, печуть пироги з калиною.

Калина несе водночас і прикмети жалю, смутку, туги за коханим. Якщо калина хитається – то дівчина сумує, коли червоніє – це чиєсь горе. Зламати калину означає покинути кохану, а посадити калину на могилі – висловити жаль за загиблим.

З давніх-давен калина була найулюбленішою росиною українського народу, яка росла на подвір’ї кожного українця.

У номінації «Спадкоємність поколінь» кращу творчу роботу відзначено викладачки Тіхової Єлизавети Володимирівни ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».Опис творчої роботи: «Думи мої, думи мої…»

На фотографії зображено памˋятник українському поету та художнику Тарасові Шевченку у парку, напроти Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка міста Києва.

Памˋятник архітектора Євгена Левінсона, скульптора Матвія Манізера було відкрито у 1939 році. Саме в цьому ж році імˋя генія українського народу Тараса Шевченка було присвоєно двом закладам вищої освіти, теперішнім національним університетам, у місті Києві та на сході України у місті Луганську.

Імˋя «пророка свободи слова» єднає молодь всієї України та надихає студентство на реалізацію своїх знань та компетентностей у відстоюванні ідеалів демократії, прав і свободи, майбутнього нашої держави.

Постать Тараса Шевченка, трохи нахилившись вперед, мовби, хоче щось сказати нам, поділитися думками та впевнити народ України, що достатньо комусь вклонятись, встаньте з колін, ви зробили правильній вибір, заради щасливої долі своїх дітей, онуків та загиблих за честь, свободу, незалежність країни. Пригадаємо один з шевченківських заповітів:

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во времˋя люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Іван Франко називав Тараса Шевченка «великим факелом, що освітлює цілий новітній розвиток української літератури». Так нехай імˋя видатного поета та художника освітлює професійно-творчий шлях Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у наступні сто років.

100-річний ювілей Університет зустрічає як лідер освіти та науки, як центр культурного розвитку Східноукраїнського регіону, виконуючи всі заповіти великого Кобзаря.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО УСПІХІВ ТА НАТХНЕННЯ!


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016