Кадіївський педагогічний коледж14 ЛЮТОГО – ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА (ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ)


12 лютого, напередодні свята закоханих – Дня Святого Валентина, за ініціативою студентської ради в коледжі було проведено презентаційну фото-виставку «Я кохаю тебе!». До святкового дня учасники студентської ради ознайомились з стародавніми легендами про життя Святого Валентина, історією виникнення цього чудового зимового свята й пропонують переглянути інформацію на сайті та розпочали онлайн акцію-привітання один одного святковими «валентинками».

ФОТО-ВИСТАВКА «Я КОХАЮ ТЕБЕ!»Студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Ачкеєва Олена презентувала роботи творчої майстерні «Креативне рукоділля» Ямпільського НВК.

Учасники майстерні показали оточуючим, що любов є не тільки чоловіка до жінки, але й до творчості. Оленою Ачкеєвою разом з учнями підготовлено фотозону до Дня Святого Валентина, де головні символи свята були виконані в яскравих червоних і рожевих тонах.
Святий Валентин з стародавньої легенди

За легендою, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III століття від Різдва Христова) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.


Відповідно Золотій легенді, войовничий імператор Клавдій вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію й видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Але Валентин продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера-наглядача. В ув`язненні святий Валентин познайомився з чудовою донькою цього офіцера – Юлією, яка була сліпа. Валентин лікував її та закохався.

Закоханий священик перед смертю написав дівчинці освідчення в коханні – «валентинку», яку підписав «Твій Валентин». Прочитано листа було вже після страти священика, імператор Клавдій наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого 269 року. Після смерті Валентина Юлія прочитала «валентинку», прозріла та стала красунею.

Створення першої «валентинки» приписують також герцогу Орлеанському. У 1415 році він сидів у в'язниці й таким чином, можливо, боровся з нудьгою, пишучи любовні послання своїй дружині.

Найбільш поширено «валентинки» стали дарувати коханим у ХVІІІ столітті.

Щороку 14 лютого молоді люди, що мають пару, дарують своїм половинкам різноманітні подарунки: «валентинки», солодощі, виготовлені в «серцевій» формі або які зображують фігурки Купідона, з римської міфології – божество кохання, м'які іграшки та сувеніри.© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016