Кадіївський педагогічний коледж14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

З нагоди відзначення Дня українського добровольця 12 березня 2021 року в коледжі пройшов інформаційно-історичний онлайн-захід «Мужність – Героїзм– Пам`ять». Студенти в котрий раз «перегорнули сторінки» з історії людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної країни.

Таке явище як «феномен добровольця» з давніх часів притаманне українському народу. Найвідомішим прикладом та проявом цієї національної риси є Запорізька Січ – воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів. Козаки століттями боронили Україну, захищаючи її від загарбників та ворогів.

Є приклад і в новітній історії України – це Революція Гідності та військові операції на сході України. В ті безрадісні дні звичайні українці, прості робочі, учні кинули свої справи, роботу, навчання та вийшли на головний Майдан країни, щоб висловити свій протест проти антидержавної політики тодішнього керівництва країни.

Свято на честь українських добровольців установлено 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Студентам було запропоновано переглянути документальні фільми «Українські добровольці», «93: бій за Україну» за посиланнями:
Напередодні цього знаменного Дня студенти коледжу провели спілкування, бесіди з українськими добровольцями та віддали шану загиблим воїнам у місті Лисичанську та інших містах області, регіону.

День українського добровольця – одна з основ, на якій будуть зростати та гартуватися нові покоління вільних українців. З метою подальшого зміцнення патріотичного духу учнів 8-го, 9-го класів Ямпільського НВК студенткою ІІІ курсу спеціальності «Соціальна робота» Ачкеєвою Оленою проведено виховну годину. Захід розпочато з інформаційної хвилинки «Український доброволець – взірець патріотизму», наступний етап – перегляд учнями фільму «Українські добровольці», на завершення проведено майстер-клас – «Стрічка єдності». Учасникам заходу було запропоновано виготовити стрічку у блакитно-жовтих кольорах, яка є символом патріотизму та мужності наших добровольців.
© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016