Кадіївський педагогічний коледж14 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

14 грудня в країні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В коледжі до цієї знаменної дати проведено історичний урок пам`яті «Стежками Чорнобильської трагедії».


Бажання висловити свої думки про трагічне минуле країни, висловити вдячність рятівникам світу стало головною мотивацією заходу.

Чорнобильська земля здавна славилася чудовими краєвидами, врожайними щедрими садами, прекрасними місцями відпочинку, лісами, багатими на ягоди, гриби, горіхи. Та тільки до жахливої ночі 1986 року. Відтоді ця земля почала називатися «зоною». Так в Україні з'явились пусті міста та села, мертвий «рудий ліс», до якого не можна підходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, та навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.Чорнобильська зона до аварії                Чорнобильська зона після аварії

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.

Жахлива Чорнобильська трагедія увійшла в історію, в усі хронічки людства, як найбільша техногенна катастрофа, як невигойна рана на тілі України.Студенти висловили вдячність сотням тисяч ліквідаторам, які з честю та гідністю виконали покладену на них святу місію. Не шкодуючи власного життя та здоров’я, вони боролися зі страшним лихом, допомагали мирному населенню вистояти, вижити, переселитися в «чисту зону», відроджувати обпалену радіацією землю.

Сьогодні ліквідатори та члени їх родин щоденно пожинають гіркі плоди Чорнобиля. Їм, травмованим бідою, потрібна особлива турбота, підтримка громадян для того, аби вистояти у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами.

Чорнобиль – гірка сторінка історії України. І сьогодні у Зоні відчуження вирує дике життя, проблема радіоактивного забруднення нікуди не зникла. Особливу небезпеку тепер і в майбутньому становлять «довгоживучі» радіонукліди, викинуті в результаті аварії на Чорнобильській АЕС: Sr90 (період піврозпаду 29 років), Cs137 (30 років), Pu239 (24 000 років) та ізотопи деяких інших трансуранових елементів.

Студенти переконалися, що треба вболівати за минуле своєї держави, завжди пам`ятати її гірку історію, щоб протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

Ця катастрофа ще дуже довго буде відчуватися важким відлунням в серцях кожної людини.

Пам'ять немає строку давності. Студенти висловили всім ліквідаторам щиру подяку та шану.14.12. в шкільній бібліотеці Ямпільського НВК студенткою-практиканткою ІІІ курсу "Соціальна робота" Ачкеєвою О.М. для учнів 9 класу проведено бібліотечний урок "Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС", до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час проведеня уроку учні отримали цікаву, корисну інформацію.ВРАЖЕННЯ НА ВСЕ ЖИТТЯ!

В літній період 2019 року викладач коледжу Тіхова Є.В., за власним бажанням та з метою вивчення історії країни, відвідала Чорнобильську зону відчуження. Після екскурсії у неї залишились враження на все життя, вона дізналася більше інформації з тієї страшної трагедії, отримала цікавий та корисний досвід про героїчне минуле.

Особисто для себе вона відзначила неоціненний людський подвиг, відвагу, сміливість ліквідаторів. Ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя й здоров’я майбутніх поколінь.

Викладач поділилася фото-спогадами у формі презентації.


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016