Кадіївський педагогічний коледж15 травня - вперше День Європи в Україні відзначатимуть в онлайн-форматі

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбудуться в онлайн-форматі.

Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, саме тому його називають ще «Днем Шумана».

До дня Європи в Україні Армія Inform підготувала десять цікавих фактів про Євросоюз


• Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.

• У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.

• Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.

• У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.

• Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.

• ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.

• В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.

• Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.

• Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.

• Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

Чим зайнятися на День Європи


• 16 травня о 9:00 розпочнеться 12-годинний онлайн-марафон до Дня Європи в Україні за посиланням.

• 18 травня о 12:00 відбудеться онлайн-урок «Права людини – основа європейських цінностей», під час якого можна буде дізнатися про інклюзію в освіті, як вона має реалізуватися, як навчитися краще захищати свої права.

• 19 травня о 15:00 – «Лідерство та робота в команді: як це працює». Це урок для лідерів, командних гравців та тих, хто прагне ними стати. Про важливі якості та навички і те, як надихати команду на успіх.

• 20 травня о 15:00 – «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей». Ми всі знаємо це гарне слово, та насправді не завжди дотримуємось відповідних принципів. Тож як долати стереотипи і боротися із дискримінацією?

• Усі онлайн-уроки будуть доступні за посиланням.
Студенти та викладачі коледжу також долучилися до святкування Дня Європи в Україні. Усі бажаючі взяли участь у міні-вікторині до Дня Європи; куратори під час онлайн-кураторських годин на тему «Луганщина – це Європа!» обговорити проблеми та перспективи розвитку Луганського регіону, висловили власні думки та пропозиції щодо покращення умов життя. Волонтери підготували електронні презентації про життя країн, які вже є членами ЄС, а студенти 21 групи спеціальність Дошкільна освіта організували та провели веселі завдання, гру-подорож, кросворди для своїх вихованців за місцем проходження практики у ролі помічників вихователів м. Лисичанська.

Взяти участь у вікторині можна за цим посиланням:


ЗІГРАЙ З НАМИ В КОРОТКУ ВІКТОРИНУ! МИ ПІДГОТУВАЛИ ЛИШЕ 10 ЗАПИТАНЬ!

Вікторина триває до 25 травня включно!


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016