Кадіївський педагогічний коледж18 ТРАВНЯ – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу


18 травня 2021 року, у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року студенти Кадіївського педагогічного коледжу разом з викладачем суспільних дисциплін Яритою А.В. у режимі онлайн долучилися до вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, започаткованого 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України..


77 років тому за рішенням Державного комітету оборони СРСР від 11.05.1944 р. № 5859 «Про кримських татар», під час спецоперації НКВС-НКДБ у період з 18 по 20 травня 1944 року з території Кримського півострова, за різними даними, було депортовано від 180 до 200 тисяч кримських татар до Середньої Азії, Сибіру та Уралу. В переважній більшості жертвами насильницького виселення стали люди похилого віку, жінки і діти. Чоловіків, які поверталися з фронту так само відправляли в місця депортації.

Без сумніву, здійснено акт гено- і етноциду, про що свідчать звинувачення цілого народу в державній зраді та застосування принципу колективної відповідальності.

Переглянувши документальну відеохроніку студенти отримали незрівнянні враження та хвилювання про депортацію кримських татар – один із страшних прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

Викладач зауважив, що анексія Криму Російською Федерацією у лютому 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Вже 20 березня Верховна Рада України ухвалила Постанову № 1140-18 «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнавала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

Нікого не залишила байдужим і кінострічка відомого українського кримськотатарського режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Чужа молитва».

Підтримуймо кримськотатарський народ у цей непростий час!

Пам‘ятаймо та вивчаймо історію, аби не повторювати трагічних помилок!


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016