Кадіївський педагогічний коледж20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

19 лютого, напередодні Дня вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, у ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» за ініціативою студентської ради та кураторів навчальних груп було організовано та проведено історико-просвітницьку годину «Небесна Сотня – Герої не вмирають».На заході було наголошено, що цей день назавжди увійде в історію України як символ патріотизму та героїзму людей і висловили думки, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.

Під час Революції Гідності понад сотні людей загинули від куль, побиття або пізніше відійшли у вічність від отриманих на Майдані поранень.

Вони загинули за честь, волю, за право бути народом у власній державі. Імена юних та сивочолих людей, які відстоювали незалежність України та її право вибору, назавжди залишаться в памˋяті як Герої Небесної сотні.

Учасниками заходу були обговорені героїчного події з 19 по 22 січня 2014 року, які стали називати «Кривава водохреща» або «Вогнехреща». Це була найгарячіша фаза у протистоянні народу та влади. Події Майдану сколихнули весь світ, не залишили байдужою жодної душі. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і донькам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя у 2013-2014 роках на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській.

На знак вшанування відваги, сили духу та стійкості громадян, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України – Президент України Петро Порошенко 11 лютого 2015 року підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».Небесна сотня – це біль і гордість, це сльози та душевний щем вдячності за все, що зробили для нас незламні люди.Під час заходу студентам було запропоновано переглянути відео-презентацію «Небесна Сотня поіменно»..


Студенткою 3 курсу коледжу спеціальності «Соціальна робота» Ачкеєвою Оленою до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні проведено інформаційну хвилинку на базі Ямпільського НВК. Учасниками історичного заходу стали учні 9-го,11-го класів. Протягом короткого часу школяри поринули в минуле та віртуально стали учасниками історичних подій на Євромайдані.

На завершення заходу всі учасники приєдналися до тихої акції «Ангели пам’яті», яка об’єднала людей не лише з різних куточків України, а й всього світу та вшанували памˋять Героїв Небесної Сотні.20 лютого назавжди увійде в історію України, як день жалоби та пам’яті. В цей день студенти коледжу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні участю у щорічній всесвітній тихій акції «Ангели пам'яті». Білі паперові ангели на гілках дерев – символ душ полеглих за майбутнє України.


© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016