Кадіївський педагогічний коледж20 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Україна – це чарівний, квітучий, благодатний край. Із сивої давнини в ній живе мудрий, добрий, творчий, натхненний народ, який подарував світові неповторні народні традиції, звичаї, творіння етнічного вишитого українського одягу.

Українська сорочка-вишиванка – це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг, який вбирає в себе теплоту сонця та запах трави, шум гаїв та блакитний колір небес, всю розкіш землі та смуток чарівної пісні. Вона ніби закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі, води та протягом всього життя захищає кожного з нас, додає сили, впевненості, віри в щасливу долю, береже кохання.

Свято вишиванки було запроваджене не так давно, лише у 2006 році. Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» була запропонована студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День вишиванки не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, але з ініціативи звичайних людей почалися проводитися різноманітні акції, ярмарки, концерти, конкурси, флешмоби, челенжи.

В коледжі в цей святковий день пройшла онлайн-акція «Чарівні орнаменти вишиванки», до якої долучилася коледжна родина, одягнув в цей день вишиванку.

До 100-річчя ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» здобувачі фахової передвищої освіти ВП "Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка" взяли участь у загальноуніверситетських конкурсах «Вишиванка своїми руками», фотографій «Моя родина у вишиванці» та акції з створення родинного дерева з вишиванок «Наша доля вишивана».

Родинне дерево з вишиванок

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016