Кадіївський педагогічний коледж21 листопада - День Гідності та Свободи


Напередодні пам’ятної дати – Дня Гідності та Свободи, в коледжі пройшов інформаційно-історичний захід «Події, що нас змінюють».21 листопада ввійшло в новітню історію України як день ідеалів свободи та демократії, патріотизму та мужності громадян, які піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Революція Гідності показала важливість боротьби за національну ідею та єдність суспільства, яке здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані й продовжує платити у ще незавершеному військовому конфлікті на Донбасі.

Ми отримали омріяну свободу та незалежність, пишаємось тим, що стали свідками великого кроку в розвитку України. Але з роками у українців виникають й негативні почуття: невдоволеність існуючою дійсністю, невпевненість у завтрашньому дні, страх за своє майбутнє та своїх дітей, постійний пошук роботи, грошей. Про це болісно та гірко констатувати. Сьогодні Україна розривається на шматки політичними суперечками, економічними кризами, екологічними проблемами, епідеміологічною ситуацією з коронавірусної інфекції, конфліктом на Донбасі, пригноблена величезними боргами перед державами світу. Саме тому, нам треба вчитися відчувати себе українцями, громадянами незалежної держави, будувати прекрасне суспільство майбутнього.

Студентам було запропоновано перегорнути сторінки героїчного минулого кінця 2013 початку 2014 років, згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.

Початок ЕвроМайдану

Будування барикад на Майдані. Грудень 2013Майдан в огні. Лютий 2014Відновлення барикад на Майдані Незалежності та вулиці Грушевського. 20 лютого 2014

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016