Стахановський педагогічний коледж80-тиріччя Василя Скуратівського

25 жовтня 2019 року студенти Брянківського та Кадіївського коледжів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відзначили 80-тиріччя Василя Скуратівського, вірного сина й відданого патріота України, який до своєї загальновизнаної народознавчої величі додав талант письменника, журналіста, поета.Для багатьох студентів відоме ім’я Василя Тимофійовича як автора шкільного підручника «Берегиня». Більшість учасників заходу вперше познайомилась з цікавими фактами його творчого життя на інформаційно-просвітницькій годині «Дивосвіт Василя Скуратівського».


Його вважають провідним народознавцем сучасності в Україні. Адже без перебільшення знамениті книги, написані ним, - "Берегиня", "Посвіт", "Русалії", "Кухоль меду" та інші - не просто стали етнографічною і народознавчою класикою, вони допомогли українцям усвідомити й відчути спадковість з багатьма поколіннями пращурів, пізнати і приміряти до себе глибинні пласти багатовікових і невмирущих традицій, нагадавши, чиїх батьків ми діти.


Хто зберіг любов до краю

І не зрікся роду,

Тільки той віддав всю душу.

Все, що міг, народу.

О. Олесь

Завдяки В.Т.Скуратівському багатюща палітра вікових надбань поліщуків поширилась на неосяжних просторах землі української. Недарма ж з гордістю він називав свій рідний край незайманою цариною етнографічно-фольклорної спадщини, яку і сам досліджував та пропагував, і залучав сюди багатьох своїх однодумців та послідовників.

За словами самого Василя Тимофійовича, «…дитинство і підліткові роки припали на добу ще не до кінця втрачених традицій. З огляду на це, маю завдячувати власній долі, оскільки, вивчаючи й описуючи народознавче розмаїття свого народу, мені легше «оперувати» джерелознавчим матеріалом, адже я був не тільки свідком, а й брав участь у тих дійствах».

Студенти коледжів сьогодні долучились до відзначення 80-річчя Василя Тимофійовича. Сподіваємось, що така постать не буде обійдена увагою в Україні.

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016