Кадіївський педагогічний коледж25 ЛИСТОПАДА – «ПОЧИНАЙ ДІЯТИ – ЗУПИНИ НАСИЛЬСТВО!»


В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в коледжі для студентів всіх спеціальностей стартували онлайн-консультації та інформаційно-просвітницькі години «Починай діяти – зупини насильство!».Метою заходів є підвищення обізнаності студентів з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, формування свідомості молоді щодо нетерпимого ставлення до насильства.Кураторами та студентами було визначено, що насильством є не тільки бійки, мордування, позбавлення волі, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, приниження гідності людини, булінг; насильство буває фізичне, психологічне, економічне та сексуальне. Тобто це будь-яка дія, яка порушує права та свободи іншої людини, наносить шкоду її здоров’ю — не тільки фізичному, а й психічному. Особливо прикро, що дедалі частіше прояви насильства виявляються у сім’ях, у жорсткому поводженні з дітьми.Під час заходів розглядались механізми протидії цим явищам, обговорювались питання відповідальності за вчиненні правопорушення у сфері насильства, булінгу, запобігання та протидії домашньому насильству.

Студентам коледжу було рекомендовано переглянути додаткові інформаційні матеріали з проблеми протидії насильству:

1. Серія із 6 навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми, та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

✅ Захист дітей онлайн

✅ Сексуальний шантаж

✅ Секстинг

✅ Секс-чатинг

✅ Грумінг

✅ Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті, доступний за посиланням:

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри, який доступний за посиланням:

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, здійснення та захисту прав дитини в цифровому середовищі, доступний за посиланням:

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016