Кадіївський педагогічний коледж26 ЛЮТОГО – ТЕМАТИЧНИЙ ОНЛАЙН-ЗАХІД «КРИМ-УКРАЇНА»


26 лютого, в рамках Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, в коледжі проведено тематичний онлайн захід «Крим-Україна» для студентів всіх академічних груп.

Студентською радою було підготовлено довідку з історії російської окупації півострову Крим. Викладачем Тіховою Є.В. разом зі студентами 1 курсу спеціальності «Соціальна робота» опрацьовано та оформлено інформацію до історико-пізнавального екскурсу «Крим–Україна», в якому презентовано визначні пам`ятки Автономної Республіки Крим. Кураторами груп запропоновано студентам переглянути документальні та художні фільми про історичні події, які відбувались на півострові Крим, з подальшим обговоренням під час проведення тематичних годин спілкування.

Студенткою 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Ачкеєвою Оленою до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для учнів 11 класів Ямпільського НВК було проведено тематичну годину.


Історична довідка російської окупації півострову Крим

До України (тоді – УРСР) Кримську область передали в 1954 році згідно з указом Президії Верховної Ради СРСР. Одночасно з Кримською областю до складу УРСР увійшов також і Севастополь, що закріпили в Конституції УРСР 1978 року. Передачу Кримської області й Севастополя до складу УРСР викликали гостра господарська потреба, сусідство з УРСР, зручність забезпечення півострова водою (будівництво Північно-Кримського каналу), електроенергією, продукцією з «материкової» частини УРСР, необхідність інтенсифікації повоєнної відбудови тощо.

Загалом у складі УРСР та її правонаступниці України Крим станом на 2014 рік перебував 60 років.

16 березня 2014 року – російськими військовими в тимчасово окупованому Криму було проведено незаконний «референдум» про від'єднання від України і 18 березня Крим, з ініціативи російського президента Путіна, було анексовано Росією. Так званий «референдум» та анексія Криму до Росії, у світі не були визнані.

15 вересня 2015 року Верховна Рада на пропозицію Уряду встановила, що датою початку тимчасової окупації Криму є 20 лютого 2014 року. На сьогодні в окупованому Криму виникло ряд гуманітарних проблем, але саме головна проблема – це нестача води.

Окупація півострова на міжнародному рівні не визнана та визначається як акт незаконної анексії внаслідок збройної агресії Росії. АР Крим та Севастополь мають міжнародно-правовий статус «територій України, тимчасово окупованих Росією». На незаконно анексованій території Криму російська влада утворила так звані «суб'єкти Російської Федерації» «Республіка Крим» і «місто федерального значення Севастополь».

У 2014—2015 роках встановлена система міжнародних санкцій за будь-яке визнання Криму частиною Росії та спроби легалізації незаконної окупації півострова.


РЕКОМЕНДОВАНІ ФІЛЬМИ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ЗА ПОСИЛАННЯМИ:

«Крим: оточені зрадою»

«Хайтарма»

Крим. Нескорений

Додому

Проведені тематичні заходи було спрямовано на виховання у молоді любові до своєї країни, національної єдності та патріотизму.
© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016