Кадіївський педагогічний коледж26 КВІТНЯ – 35-а РОКОВИНА ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ «ЧОРНОБИЛЬ: ТРАГЕДІЯ, ПОДВИГ, ПАМ`ЯТЬ!»

26 квітня 2021 року минає 35 років з часу Чорнобильської трагедії. Цей день чорними літерами, як одна з найскорботніших дат, вписана в новітню історію України та всього людства.26 квітня кожного року ми згадуємо тих, хто ціною власного здоров’я, а часом і життя, протистояв страшному лиху, трагедії ХХ століття.

Була весна – квітуча, напоєна молодою зеленою травою, запахами квітів, свіжим зеленим листям, подихом нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна принесе горе, страждання, гостру біль в серця людей та нанесе масштабне забруднення довкіллю, що негативне вплине на здоров`я людей, тварин; загине ліс, значна кількість дерев перефарбується у рудий (іржавий) колір, а місто Прип`ять назавжди стане містом-привидом.

Чорнобильська катастрофа спричинена двома тепловими вибухами та подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім.

Після трагедії було забруднено 20% території України, постраждало 2 млн. осіб, кількість інвалідів становить – 100 тисяч, понад 200 тисяч людей залишили рідні домівки та переїхали в інші міста, радіоактивні опади випали на території Білорусії, Росії, узбережжя Балтійського моря, Британії, країн Європи.З нагоди відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в коледжі пройшли інформаційно-просвітницькі години та онлайн-конкурс тематичних презентацій про страшне минуле нашої країни «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам`ять!».

Мета заходів: розширити знання студентів про чорнобильську катастрофу, висвітлити її причини та масштаби, трагедію людей; розвивати вміння давати власну оцінку вчинкам, подіям; виховувати почуття патріотизму, вдячності, глибокої поваги до людей, які ціною власного життя та здоров`я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС.

До онлайн-конкурсу тематичних презентацій долучилися студенти 1-2 курсів всіх спеціальностей. Творчі презентаційні проекти оцінювались компетентним журі за наступними рекомендаціями та критеріями: достовірність інформації, актуальність, творчий підхід до теми, зміст роботи, оригінальність висвітлювання, рівень виконання (єдиний стиль оформлення), майстерність, композиційне рішення, художньо-музичний супровід.

За підсумками конкурсу найкраща тематична презентація «Чорнобиль – аварія століття» визнана студентки 1 курсу спеціальності Соціальна робота Захарченко Марини.


До знаменного та пам`ятного дня студенти коледжу провели бесіди та діалоги про жахливу сторінку історії, про подвиг Героїв-ліквідаторів на базах педагогічної практики, у родинах з дітьми та рідними, серед друзів, переглянули документальні та художні фільми, фото-матеріали з виставок, прослухали концерт-реквієм «Чорнобиль молодь буде пам`ятати», прочитали тематичні літературні твори з різних джерел і сайтів інтернету.
© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016