Кадіївський педагогічний коледж28 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ


28.11.2020 року ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Більшість українських сімей втратило у ці роки найдорожчих на світі людей – батьків, братів, сестер, дітей. Цей день викарбуваний на серці кожного українця пам’яттю про ті чотири з половиною мільйони наших співвітчизників, які знищив сталінський режим.Важко усвідомити, що у пікові місяці Голодомору нація втрачала населення середньостатистичного маленького містечка.З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у коледжі було проведено, онлайн, історико-просвітницький захід «Голодомор 1932-1933 років: урок історії».

Кожен з нас перегорнув сторінки правди про події того часу, причини Голодомору, його жахливі наслідки. Нагадали присутнім про те, що ми не маємо права ні на мить забути про тих, хто невинно загинув. Безпам'ять породжує бездуховність, зневажає традиції та руйнує соціокультурну самобутність народу.

Голодне лихоліття 1932-1933 років — не просто історичне минуле українського народу, а незагойна фізична та духовна рана, яка пекучою біллю пронизує пам'ять багатьох поколінь.

Нині українська нація, як ніколи вільна, незалежна, нескорена та буде щасливою, доки ми пам’ятаємо трагічні сторінки своєї історії та робимо висновки – говорити та пам`ятати про минуле заради свого майбутнього.

Всьому коледжному колективу запропоновано переглянути документальний фільм «Що таке Голодомор. Ukraїner. Музей Голодомору» та рекомендовано переглянути фільми про Голодомор, які розкривають страшну правду про трагедію українського народу.


✅ Історичний триллер «Ціна правди»

✅ «Голод-33» (1991) – екранізація «Жовтого князя» Василя Барки

✅ «Радянська історія

✅ «Живі»

✅ «Поводир»– розстріл бандуристів у Харкові: міф чи правда?

✅ «Голодомор. Забутий геноцид

✅ «Гіркі жнива»

✅ «Голод до правди»Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих, під час геноциду українського народу, вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.

Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році.

До скорботної акції «Запали свічку пам`яті» приєдналися викладачі та студенти Кадіївського педагогічного коледжу та вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016