Стахановський педагогічний коледжДень пам’яті Героїв Крут:102 роки безстрашному подвигу 300 студентів.


Сьогодні 29 січня – у ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» викладач суспільних дисциплін Ярита А В. разом зі студентською радою та студентами 2 курсу організували та провели інформаційно- презентаційний захід «Герої Крут»Студенти поділилися інформацією про героїзм молодих українців, їх безстрашний подвиг.

Бій під Крутами 29 січня був одним із епізодів першої російсько-української війни грудня 1917-квітня 1918 рр. В бою під Крутами 29 січня 1918-го зійшлися війська Української Народної Республіки із столицею в Києві та російські підрозділи, сформовані в переважній більшості з росіян, озброєні й споряджені петроградським Раднаркомом.

Згадана російсько-українська війна мала гібридний характер з боку Росії. Володимир Ленін та його соратники публічно заявляли, що вони підтримують автономію та самовизначення народів, але з іншого боку, як тільки українці проголосили власну державність у формі УНР, і спробувала вийти з орбіти впливу Росії, петроградський Раднарком оголосив війну УНР.

З погляду військового, бій під Крутами є прикладом успішної оборонної операції. Українські підрозділи, які обороняли Київ, із мінімальними втратами виконали поставлене командуванням завдання. В меншості вони дали бій ворогу, завдали йому суттєвих втрат і організовано відступили до вагонів, які на них очікували. Таким чином, було затримано ворога і збережено контроль над Києвом, столицею УНР.

Бій під Крутами мав важливе політичне значення. Дозволив завершити переговори в Бересті між делегаціями УНР і країн Четвертного союзу і підписати Берестейський мирний договір – перший мир Першої світової війни, згідно з яким УНР стала суб’єктом міжнародних відносин.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, був одним із багатьох боїв в ході першої російсько-української війни, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. 

Важливо пам’ятати, що героїзм молодих українців служить прикладом для багатьох поколінь.
© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016