Кадіївський педагогічний коледж29 СІЧНЯ - Дня пам’яті Героїв Крут


29 січня в Україні відзначатиметься День пам’яті Героїв Крут, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут в публіцистиці часто називають “першими кіборгами.


29 січня 1918 року в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв при 16 кулеметах та з однією гарматою на залiзничнiй платформi. У росіян була десятикратна перевага в живій силі, мали бронепотяг та артилерію. Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко.

Завдяки вигідній позиції і героїзму бійців українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 юнаків, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Полонених катували, а потім стратили. Згодом частину героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв. Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

До річниці бою під Крутами студенти першого та другого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» були залучені до конкурсу інформаційних презентацій на тему «День пам’яті Героїв Крут». Оцінення презентацій проводили викладачі ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» історії України Ярита А. В. та інформатики Гайворонська О.Є. Всі роботи були виконанні на високому рівні, які можуть бути використані в освітньому процесі.

До Вашої уваги представлена найкраща робота, на думку викладачів, студентки 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Погорєлової Ірини.Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут

© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016