Кадіївський педагогічний коледжДо Всеукраїнського тижня права.

10 грудня людство відзначає Міжнародний день прав людини. Свято засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Крім того, в Україні щороку на честь проголошення у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права, який має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави. Важливим засобом реалізації та захисту прав та свобод людини є гарантії. Вони є системою норм, принципів та вимог, які забезпечують процес дотримання прав та законних інтересів людини. Гарантії прав та свобод людини і громадянина – це передбачена Конституцією і законами України система правових норм, організаційних засобів і способів, умов і вимог, за допомогою яких здійснюються охорона і захист прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина.

У коледжі, в межах Всеукраїнського тижня права передбачано проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів, годин спілкування, бесід на правову тематику, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту з метою підвищити рівень правової культури студентів, а також поінформованість щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Викладач суспільних дисциплін Ярита А В. під час інформаційно-роз’яснювального заходу «Правова культура – міцність держави» для студентів другого та третього курсів спеціальності Дошкільна освіта та Соціальна робота акцентував увагу на реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту "Я маю право!" Це перший в Європі правопросвітницький проєкт масштабів усієї країни. Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, а також за сприяння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки програми USAID "Нове правосуддя", Міжнародного фонду "Відродження", інших міжнародних партнерів. Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від17.07.2019 №552 "Про реалізацію правопросвітницького проєкту "Я маю право!" у 2020-2022 роках", зазначений проєкт започатковано у 2017 році та продовжено до 2022 року включно.

В режимі відеозв’язку для студентів перших курсів було організовано годину спілкування «Я – громадянин правової держави» з метою формування правової свідомості, підняття рівня правової культури та набуття необхідних правових знань.


Студенти з зацікавленістю взяли участь у запропонованих заходах у межах Всеукраїнського тижня права, підкреслили важливість правової освіти, правової інформованості.
© ВП «Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016