Поки нам здається, що тероризм десь далеко, Україна впевнено лідирує серед усіх країн Європи за рівнем терористичної загрози. У рейтингу Global Terrorism Index 2017 ми посідаємо 17 місце серед 163 країн світу, за цим показником Україна отримала 6,6 бала за 10-бальною шкалою. Порівняно зі звітом за 2016 рік рівень впливу тероризму в Україні знизився: з 11 місця (7,1 бал з 10), країна перейшла на 17.

За три останні роки в Україні зафіксовано понад 5,8 тисячі терактів на мирних територіях. І хоч їхня кількість торік зменшилась порівняно з 2016-м, вони стали більш жорстокими, персональними і символічними. А тому маємо самі бути мудрими і обережними, щоб не піддаватися на провокації і так не підтримувати таке ганебне явище, як тероризм.

Міністерство освіти і науки України цілком підтримує студентську молодь у її прагненні швидких змін в державі, відстоюванні демократичних традицій та утвердженні принципів громадянського суспільства.

Разом з тим, в умовах продовження збройної агресії проти України, проведення в мережі Інтернет ряду антиукраїнських інформаційно- пропагандистських кампаній, регулярних анонімних повідомлень в засобах масової інформації про «замінування» об’єктів критичної інфраструктури, виявлення фактів незаконного обігу зброї та вибухових речовин тощо викликає занепокоєння потенційна можливість залучення частини студентської молоді до деструктивної діяльності.

З огляду на зазначене, з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічних і науково- педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією просимо зосередити увагу на проведенні широкої роз’яснювальної роботи, в тому числі засобами електронного зв’язку, та поширенні інформаційних матеріалів із зазначеної тематики.

На засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності на електронну скриньку: callcenter@ssu.gov.ua та цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України (0-800-501-482)


Ознайомитись з листом МОН

Закон України «Про боротьбу з тероризмом»

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Європейська конвенція про боротьбу з тероризмом

Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму

Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом

Постанова Верховної Ради України «Про запобігання проявам сепаратизму та іншим "посяганням на основи національної безпеки України»

© ВП «Стахановський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2016